Home Quizzes Contact Privacy Policy
Do you believe you can achieve a flawless 10?
Question 1 of 10
What is the area of a rectangle with sides 4 x 9 feet?
Advertisement
Question 2 of 10
You need 3/4 cup of sugar, your measuring cup is a 1/4 cup, how many scoops of sugar will you need?
Question 3 of 10
How much change would a customer receive from a $20.00 bill after making a purchase of $4.17?
Question 4 of 10
If Abby can run a mile in 12 minutes, how far can she run in 15 minutes?
Advertisement
Question 5 of 10
If you owe $120, how many $6 payments would you make?
Question 6 of 10
What number times 6 will give us 7.2?
Question 7 of 10
What is the cost per pound if four ounces of smoked ham is sold for $3.65?
Advertisement
Question 8 of 10
How many feet are equal to 8 yards?
Question 9 of 10
If you drive 150 miles a week, how often will you need an oil change (assume every 3000 miles)?
Question 10 of 10
If each of 3 diners eat .75 lbs of steak and steak cost $1 per .25 lb what would be the total bill?
Advertisement

History Quizzes

Geography Quizzes

Music Quizzes

Science Quizzes

Who Sang Quizzes

Food & Beverage Quizzes

General Knowledge Quizzes

Literature Quizzes

Movie Quizzes

Math Quizzes